bruskavinylová podlaha Project Floors Home 30
dubová prknavyrovnání podkladu nivelační stěrkou
lakvinylová podlaha Expona Domestic 5963
parketyvinylové podlahy a nivelační stěrky
moziakyvinylové podlahy Designline

Blog o podlahách

 

Podlahový BLOG

Každodenně pracuji s vinylovými podlahami, základní informace, které jsem připravil pro lepší orientaci při výběru podlah.

 

 

Výběr podlahy, podlahové krytiny, na co se zaměřit a čemu se vyvarovat

Nesnažte se pořídit nejlevnější podlahu, neznám zákazníka, který by byl po jednom roce užívání spokojený, naopak, rychle dochází k její výměně a tak to platí u každého produktu.

 

 

Nejčastější důsledky použití nekvalitních podlahových krytin a neodborně provedené montáže jsou:

 

 1. předčasné opotřebení vrchní nášlapné vrstvy - příčina slabá vrstva, standartem je tř.41 zátěž u plovoucích systémů u pvc nášlapná vrstva od 0,40mm
 2. vlnkování spojů u plovoucích podlah nejčastěji laminátových - příčinou je výrobně nedostatečně přesný zámkový spoj, do kterého se snadno dostane voda při celodenní údržbě, podlahy od renomovaných výrobců mají k přesnému spoji i voskované zámky, voděodolné
 3. lámaní zámkových spojů, tvoření spár a prohýbání - podcenění rovinnosti a suchosti podkladu - toto je velmi častý jev, u plovoucích podlah dochází k předčasnému rozlomení zámkového click spoje, při nepoužití parozábrany dochází k roztažení objemu v ploše až se podlaha v důsledku zapření u zdí zvedá  
 4. předčasné odlepení celoplošně lepené podlahy - příčinou je použití nekvalitního lepidla, nedodržení techn.postupů (aklimatizace vinylových dílců, slabá vrstva lepidla), urychlená realizace - lepení proběhlo na ještě vlhký podklad, díky kterému došlo uvolnění nivelační stěrky od anhydritu
 5. předčasná tvorba spár a vzduchových bublin - příčinou je nedostatečná aklimatizace podlahového materiálu nebo vlhký podklad

 

 

Uni-Market, Baumax, Bauhaus, Hornbach

Ano, když si připlatíte i tady můžete nakoupit kvalitní podlahové krytiny, ideálně dobré si vzít podlaháře s sebou. Se zakoupeným materiálem v těchto brněnských marketech jsem takto realizoval desítky úspěšných prací.

Lákavé ceny krytin jsou jen na obtíž a nakupujícího při výběru limitují. U vinylových podlah se vyvarujte samolepícího systému, nikde na tento typ v profesionálním podlahovém studiu nenarazíte. Dejte přednost vinylovým dílcům k celoplošnému lepení. Laminátové podlahy mají standartně click spoj (ideálně Uniclic) a užitná třída 31 a výše. 

 

 

Podlahy do kuchyně

Kuchyň je nejvíce zatěžovaná místnost a tady musí podlaha vyhovovat převážně proti vlhku a dlouhodobému mechanickému opotřebení. Samozřejmostí je jednoduchá údržba u pvc a vinylových podlah.

Vhodné typy podlahových krytin do kuchyní:  pvc v roli, vinylové podlahy s vyšší nášlapnou vrstvou, marmoleum, laminátové plovoucí podlahy. Přehledný výběr dekorů vinylové podlahy na jedné straně.

 

 

Podlahy do kuchyně, proti vlhku a mechanickému poškození
podlaha v kuchyni Náš TIP: vinylová podlaha Expona Domestic 5916 a 5917 dekor kamenitá dlažba, 5961 dekor palubky prkna

 

 

 

 

Lepení vinylové podlahy

Montáž vinylové podlahy není pro laika snadná. Pokládka je zcela odlišná, než když si chcete položit plovoucí zámkovou podlahu. Lepení vinylových dílců proto svěřte podlahářské firmě.  

 

 

 

Podlahy do obývacích pokojů

Začíná být běžné, že u kuchyní spojených s obývacím pokojem a jídelnou přichází v úvahu taky velmi oblíbená dřevěná podlaha nebo parketové vlysy.

 

Obývací místnost bereme jako hlavní část domu nebo bytu a odpočinkový prostor pro relaxaci a zábavu, kromě dřevěných podlah které vypadají až luxusně a přitom velmi útulně, můžete zvolit lité podlahy z probarvených stěrek, vinylové podlahy, které nabízí širokou barevnou škálu a v neposlední řadě laminátové podlahy od kvalitních výrobců jako jsou Quick Step, Parador nebo Egger.

 

 

Podlaha do obývacího pokoje, nenapodobitelná originalita vzhledu
podlaha do obývacího pokoje Náš TIP: vinylová zámková podlaha Ecoline, vzhled dubová přírodní prkna, olejovaný kartáčovaný povrch

 

 

 

 

Podlahy do dětských pokojů

Nejžádanější a oblíbeným produktem na trhu s podlahami jsou vinylové podlahy Expona Domestic vyráběna bez ftalátů a Wineo Design line. Jedná se o podlahy, které snadno nepodléhají mechanickému opotřebení, jsou odolné a zdravotně nezávadné, neboť jsou z velké části vyrobeny z čistých materiálů a bez příměsi chlóru.

Povrch těchto podlah je strukturovaný v několika stupních, svou měkostí příjemný na chůzi i v případě, když po ní budou děti běhat bosi. Podlaha je vysoce odolná proti vodě, stejně tak i proti vlhkosti a též vhodná na podlahové vytápění. Vinylové podlahy lze jednoduše čistit běžnými čisticími prostředky. 

 

Podlaha do dětského pokoje, nezávadná a se snadnou údržbou
podlaha do dětského pokoje Náš TIP: vinylová podlaha Home 30 Project Floors

 

 

 

Diskuze - podlahový blog 

Vaše otázky, chat se zákazníky:

 

 • dotaz: p.Maršálková: Dobrý den, chtěla bych se zeptat: na novostavbě máme vylitou podlahu anhydritem. Nyní chceme nechat položit pvc. Podláhař řekl, že je nutné udělat stěrku. Podlahu máme krásně vylitou a je rovná "jako když střelí", jen jsou někde oděrky, když nám něco upadlo nazem,. Je opravdu nutné dělat ještě stěrku? Přítel chce případné vrypy v podlaze zatřít tmelem a následně se to jen vybrousí, nechce žádnou stěrku. Prosím o radu.
 • odpoveď: pokud se jedná o pvc, které je možné položit bez nutnosti lepení, což doporučuji v místnostech do 30m2, tak stěrka nutná není, jestli, ale podlahář chce pvc celoplošně lepit, musí se nivelační stěrka udělat, přímo na anhydrit není možné lepit žádnou krytinu

 

 • dotaz: p.Lánská, Brno - "rozhodujeme se mezi vinylovými podlahami Thermofix a Moduleo, jakou by jste nám doporučil?"
 • odpoveď: vinylové dílce Thermofix od tuzemského výrobce Fatra mají velkou nabídku dekorů, osobně ale doporučuji vinylové dílce Moduleo pro jejich perfektní strukturální povrch a vynikajicí objemovou stabilitu"

 

 • dotaz: p.Václav, Brno - "lze použít vinylovou podlahu na osb desky?"
 • odpověď: - "předpokládám, že máte na mysli vinylové dílce pro celoplošné lepení, bohužel to není vhodné, i když OSB desky perfektně budou přebroušené do hladka, dřevovláknitá deska natáhne do sebe důležité části lepidla, důsledkem je nedostatečná funkčnost a pevnost lepidla"

 

 • dotaz: p.Věra, Podolí u Brna - "chtěla bych podlahu do bytu bez přechodových lišt, můžete mi doporučit vhodný typ?"
 • odpověď: - "asi nejvhodnější pro tento účel jsou celeplošně lepené pvc nebo dílcové vinylové podlahy, v menších plochách a při dodržení dilatačních spár je možné použít i dřevěnou podlahu, větší plochy je nutné mezi jednotlivými místnostmi ve dveřích dělit např.korkovou dilatací"

 

 • dotaz: p.Veselá Jana, Brno Soběšice - "v březnu budeme dělat anhydritové podlahy v rodinném domě  s podlahovým vytápěním, jakou podlahu by jste nám doporučil?"
 • odpověď: - "nejvhodnější cenově i na údržbu na podlahové topení jsou vinylové podlahy o tl.2mm, např.Expona Domestic, Wineo, Thermofix, počítejte s tím, že je nutné udělat nivelační stěrku. Osobně bych uvažoval o dřevěných podlahových krytinách, které s podlahovým topením fungují komfortně "

  

 • dotaz: p.Novotná, Brno - "je možné položit vinylovou podlahu na betonové schody?"
 • odpoveď: ano, obložení schodů provádíme, betonové nášlapy srovnáme nivelační stěrkou a následně nalepíme vinylové dílce, více informací a obrázků naleznete v sekci vinylové schody"

 

 • dotaz: p.Soukalová, Brno Lesná - "chtěla bych vinylovou podlahu do obývacího pokoje, nyní tam jsou parkety, které nechci renovat, budu je muset vytrhat?"
 • odpověď:  "pokud jsou parkety v rovině a tolik nevržou, je ideální na ně položit zámkovou celovinylovou podlahu Ecoline, Proline o tl.5mm nebo o síle 10mm s korkovou podložkou, případnou nerovnost parket v rozích dokážu snížit zbroušením

 

 • dotaz: p.Doležal, Brno - "uvažujeme o vinylových dílcích do kuchyně pro celoplošné lepení, podklad je dlažba s podlahovým vytápěním, nechceme ji bourat, protože drží a není popraskaná, je možné nalepit vinylové dílce na takovou dlažbu?"
 • odpověď:  "ano možné to je za předpokladu zalití dlažby nivelační stěrkou, před nivelační stěrkou do kuchyně je nutné nanést adhézní můstek na dlažbu, na takto připravený podklad je aplikace samonivelační stěrky vhodná. Po důkladném zaschnutí nivelace se může vinylová či obdobná pvc podlaha nalepit

 

 

 

 

Chcete se ptát, máte připomínky či jiné dotazy? Použijte tento formulář a k textu připište podlahový BLOG.

 

                                                                tel. 777 111 766                  info@podlahyspacil.cz